pH ve Laktik Asitin Önemi

pH dengenizi koruyun

Genital bölgeniz hassas bir yapıya sahiptir. Sağlıklı genital bölge, vajinanın doğal florasına uygun yoğun miktarda laktik asit içerir ve bu sayede vajinanın pH’ı asidik seviye olan 3.8 ile 4.5 arasında sabitlenir. Bu hafif asidik ortam, zararlı dış etkenlerin üremesine karşı koruma sağlayan doğal bir savunma mekanizması oluşturur.

ph ve laktik asidi anlama

Genital bölgenin asidik ortamı, kadınlarda bulunan östrojen hormonu tarafından kontrol edilir. Adet dönemi, hamilelik veya menopoz gibi hormonal değişiklikler olduğunda genital bölgenin asidik değeri bozulur. Eğer vajinanın pH’ı değişirse ve daha az asidik hale gelirse, doğal savunma mekanizması zayıflar ve zararlı dış etkenler vajinada çoğalır.

Laktik asidin önemi

Laktik Asit, sağlıklı vajinal flora için önemlidir. Vajinal bölgenin kusursuz bir denge içinde olması için düşük pH değerine sahip, asidik ortam sağlanması gerekir. Asidik pH, zararlı bakterilerin çoğalmasını engeller. Kadın vücudu, genital bölgenin asidik değerini korumak için laktik asit üretir.

 

Laktik asit dış genital bölgenizi korumak için gereklidir Vajinadaki pH ı düşük tutarak, vajinanın asidik koruyucu tabakasını oluşturur. Bu nedenle Gvyna, laktik asit ve ihtiyacınız olan tüm doğal içerikleri içerir. Vajinadaki koşullar, farklı hayat evrelerine (regl, hamilelik, menopoz sırasında) ve günlük aktivitelere göre çeşitlilik gösterir. Koşullar değişirken, bakterinin doğal dengesi de değişir ve rahatsızlık hissi, tahriş ve enfeksiyona yol açabilir.
kadin hormonu
GVYNA kalitesi ve uzmanlığı
Klinik olarak test edilmiş
Ürünlerimizin etkinliği klinik ve dermatolojik/jinekolojik olarak test edilmiştir.
Doğal Laktik Asit
Tüm Gvyna ürünleri, dış genital bölgenin doğal yapısı ile uyumlu doğal laktik asit içerir.
Dengeli pH
Asidik pH değeri ile zararlı dış etkenlerin üremesine karşı koruma sağlayan doğal bir savunma mekanizması oluşturur.